ГоловнаПРО ЦЕНТРІСТОРІЯ ЦЕНТРУ
 Версія для друку

 

ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернівецької області має славетні традиції і починає свою історію з місцевої протиповітряної оборони держави СРСР.

4 жовтня 1932 року Постановою Ради Народних комісарів СРСР було затверджено “Положення про протиповітряну оборону території СРСР. Цим законодавчим актом започатковано діяльність централізованої громадської організації – місцевої протиповітряної оборони (МППО), попередниці сьогоднішньої Цивільної оборони України.

4 квітня 1944 року утворено штаб МППО міста Чернівці, а у вересні 1955 року обласний штаб МППО в Чернівецькій області.
Керівниками обласного штабу МППО в той час були: підполковник Боговцев П.М., полковник Штика А.І., підполковник Молозим М.М.

У 1962 році обласний штаб МППО було перейменовано в штаб Цивільної оборони Чернівецької області. Його начальниками були: полковник Чепижний В.І. (1962–1977 р.р.), полковник Багаєв Є.І. (1977–1979 р.р.), полковник Губарєв І.М. (1979–1989 р.р.), полковник Бех М.А. (1989–1995 р.р.), полковник Скибицький В.С. (1995–2002 р.р.).

У 1998 році штаб ЦО області і було перейменовано в управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернівецької області, а з жовтня місяця 1999 року в управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи. З 16 січня 2002 року його начальником являється Дудка А.М.

У зв’язку із реформуванням МППО в 1962 році в Україні було створено п’ять Республіканських курсів Цивільної оборони: в містах Донецьку, Харкові, Миколаєві, Києві та Дрогобичі, які функціонували до 1965 року.

1 січня 1965 року республіканська курсова система була ліквідована, на її основі були створені курси цивільної оборони у кожній з областей України, у Чернівецькій області тощо.
З жовтня 1966 року вони мали назву: обласні курси ЦО при штабі ЦО Чернівецької області, з місцем дислокації: м. Чернівці,  вул. О. Кобилянської, 11.

У травні 1973 року Курси були перейменовані на: 334 курси Цивільної оборони Чернівецької області.

9 липня 2002 року курси цивільної оборони Чернівецької області набули статусу юридичної особи, а з 1 січня 2003 року отримали окреме фінансування, 1 липня 2003 року одержали сертифікат МНС України на проведення діяльності з функціонального навчання у сфері цивільного захисту.

У зв’язку із реорганізацією курсів та створенням навчально-методичних центрів, в 2005 році курси цивільної оборони Чернівецької області змінили свою назву на курси підвищення кваліфікації керівних кадрів Чернівецької області і втратили статус юридичної особи.

6 липня 2005 року спільним рішенням МНС України та Чернівецької обласної державної адміністрації № 25/01-01/69 на базі обласних курсів цивільної оборони Чернівецької області утворений навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернівецької області.

Засновниками Центру є МНС України та Чернівецька обласна державна адміністрація. Центр діє за принципом подвійного підпорядкування, уповноваженим від засновників Інституту державного управління у сфері цивільного захисту та управління з питань надзвичайних ситуацій Департаменту охорони здоров’я Чернівецької обласної державної адміністрації. В оперативному плані Центр підпорядковується Управлінню ДСНС України у Чернівецькій області.

Начальниками установи були: підполковник Соловйов І.В. (1965-1972 р.р.), підполковник Фоменко М.В. (1972-1985 р.р.), підполковник Лютий В.І. (1985–1988 р.р.), підполковник Гаврилін Ю.І. (1988–1997 р.р.), полковник Юрійчук М.О. (1997-2013 р.р.), полковник Ткач О.В. з 2013 року і до цього часу.

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Чернівецької області має статус центру регіонального рівня з підвищення кваліфікації у сфері цивільного захисту. Навчально-методичний центр є державною, постійнодіючою навчально-методичною установою, що забезпечує здобуття, систематичне оновлення та розширення спеціальних знань та умінь, необхідних керівним кадрам і фахівцям для виконання певних функцій щодо запобігання і реагування на надзвичайні ситуації та здійснення ефективного управління у сфері цивільного захисту, а також сприяє виконанню місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування області завдань з підготовки населення до дій у НС, несприятливих побутових або нестандартних ситуаціях та в умовах терористичного акту.

    Твіт